منو

چاپ طلاکوب و برجسته

از انواع چاپ که به روی کاغذ یا مقوا یا هدایای تبلیغاتی شما جلوه و زیبایی می‌بخشد، چاپ طلاکوب و چاپ برجسته است. این دو نوع چاپ کاربرد فراوانی در صنعت چاپ دارد و برای کسانی استفاده می‌شود که می‌خواهند طرح متفاوتی را روی مقوای کارت ویزیت و کاغذ سربرگ، پاکت، ست اداری، کاتالوگ و ... داشته باشند

از انواع چاپ که به روی کاغذ یا مقوا یا هدایای تبلیغاتی شما جلوه و زیبایی می‌بخشد، چاپ طلاکوب و چاپ برجسته است. این دو نوع چاپ کاربرد فراوانی در صنعت چاپ دارد و برای کسانی استفاده می‌شود که می‌خواهند طرح متفاوتی را روی مقوای کارت ویزیت و کاغذ سربرگ، پاکت، ست اداری، کاتالوگ و … داشته باشند. وطن چاپ برای شما طرح‌های دلخواه و سفارشی شما را به صورت چاپ طلاکوب و برجسته در اندازه‌های گوناگون انجام می‌دهد. از چاپ طلاکوب و برجسته در محصولات کاغذی و مقوایی استفاده می‌شود. مانند:
چاپ سررسید ، اقلام ست اداری، ساک دستی، لیبل، کارت ویزیت، کاتالوگ، و …

روش انجام چاپ روی طلاکوب و برجسته چگونه است؟

چاپ امباس یا برجسته از طریق دستگاهی صورت می‌گیرد که طرح‌های مورد نظر از طریق سیلندرهای دستگاه بر روی سطح، اعمال می‌شود. سطحی که می‌خواهیم روی آن چاپ برجسته انجام شود را از این دستگاه عبور داده و طرح دلخواه به وسیله‌ی فشار، چاپ می‌شود. اگر جنس سطح به گونه‌ای باشد که مقاوت سطحی آن بالا باشد، برای چاپ برجسته از روش‌های حرارتی استفاده می‌شود.
چاپ طلاکوب به دو روش سرد و گرم انجام می‌شود. چاپ طلاکوب به روش حرارتی یا چاپ داغی از انواع چاپ برجسته به شمار می‌آید. در چاپ طلاکوب حرارتی، طرح انتخابی ابتدا بر روی کلیشه پیاده می‌شود و با اعمال فشار و حرارت از طریق کلیشه طرح مورد نظر روی سطوح اعمال می‌شود. بنابراین طراحی دقیق این کلیشه و مطابقت آن با طرح سفارش داده شده از اهمیت بالایی برخوردار است. با استفاده از این کلیشه می‌توان کارهای با تیراژ بالا تولید کرد. در چاپ طلاکوب سرد، چاپی که روی سطح ایجاد می‌شود، برجستگی ندارد و مشابه با چاپ افست انجام می‌شود .


نمونه کار چاپ طلاکوب 


با دوستان اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *