منو

چاپ روی کاغذ کرافت و کاغذ کاهی

در صنعت چاپ برای چاپ روی بعضی از محصولات نیازی به استفاده از کاغذهای خیلی گران وجود ندارد. دو نوع کاغذ که در این موارد استفاده می‌شوند، کاغذ کاهی و کاغذ کرافت هستند. استفاده از این کاغذها هزینه چاپ را پایین می‌آورد و باعث صرفه‌جویی می‌شود.

از انواع چاپ که به روی کاغذ یا مقوا یا هدایای تبلیغاتی شما جلوه و زیبایی می‌بخشد، چاپ طلاکوب و چاپ برجسته است. این دو نوع چاپ کاربرد فراوانی در صنعت چاپ دارد و برای کسانی استفاده می‌شود که می‌خواهند در صنعت چاپ برای چاپ روی بعضی از محصولات نیازی به استفاده از کاغذهای خیلی گران وجود ندارد. دو نوع کاغذ که در این موارد استفاده می‌شوند، کاغذ کاهی و کاغذ کرافت هستند. استفاده از این کاغذها هزینه چاپ را پایین می‌آورد و باعث صرفه‌جویی می‌شود. وطن چاپ، چاپ مورد نظر شما را روی کاغذ کرافت و کاهی انجام می‌دهد و از این طریق به کاهش قیمت و زیبا شدن محصول نهایی شما کمک می‌کند. این دو نوع کاغذ در صنعت چاپ استفاده فراوانی دارند. کاغذ کرافت و کاهی با توجه به نوع محصول چاپی در موارد مختلف کاربرد دارند و هر کدام ویژگی‌های مختص خود را دارا هستند. وطن چاپ، سفارش شما را روی هر دو نوع کاغذ انجام می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، کاغذ مناسب را برای چاپ انتخاب کنید.
کاغذ کرافت و کاهی معمولا به اشتباه یکسان تلقی می‌شوند. اما با هم تفاوت دارند و هر کدام ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود را دارند. به همین دلیل موارد استفاده از آنها هم متفاوت است. کاغذ کاهی و کاغذ کرافت را می‌توان بازیافت کرد و از این طریق به حفظ محیط زیست کمک می‌شود.

کاغذ کرافت چه ویژگی هایی دارد و در چه مواردی استفاده می‌شود؟

80 درصد کاغذ کرافت از خمیر کاغذ تهیه می‌شود. رنگ این کاغذ به طور طبیعی قهوه‌ای است. اما می‌توان رنگ آن را به سفید تغییر داد. به کاغذ کرافت، کاغذ دوستدار محیط زیست هم می‌گویند. چرا که امکان بازیافت صد رد صدی آن وجود دارد. این کاغذ در موارد بسیاری نسبت به کاغذهای استاندارد انتخاب بهتری است. کاغذ کرافت دارای ویژگی‌هایی است که شامل موراد زیر می‌باشد:
• استحکام بالا
• انعطاف‌پذیری بالا
• مقاوم در برابر پارگی
• زیبایی و خاص بودن آن
• هزینه تولید پایین
• سازگار با محیط زیست
چاپ روی کاغد و مقوایی کرافت با انواع گراماژ بین 70 تا 300 قابل انجام می‌باشد و از آن در صنعت بسته بندی مثل تولید ساک‌های کاغذی ، اقلام بسته بندی ، تراکت ، کارت ویزیت ، انواع پاکت ، منو رستوران ، زیر سینی و … استفاده می‌شود.


نمونه کار چاپ کاغذ کرافت  


با دوستان اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *