منو

چاپ رنگ پنجم و مرکب خاص افست

نوع مرکب‌ و رنگ ها در کیفیت و زیبایی چاپ افست موثر است. معمولا در چاپ افست فقط از چهار رنگ استفاده می‌شود. اما در وطن چاپ می‌توانید از رنگ پنجم (پنتون) ، رنگ ساختگی (اسپات) هم در تولید محصولات چاپی خود بهره ببرید.

نوع مرکب‌ و رنگ ها در کیفیت و زیبایی چاپ افست موثر است. معمولا در چاپ افست فقط از چهار رنگ استفاده می‌شود. اما در وطن چاپ می‌توانید از رنگ پنجم (پنتون) ، رنگ ساختگی (اسپات) هم در تولید محصولات چاپی خود بهره ببرید. چاپ با رنگ های خاص باعث بالا بردن کیفیت و زیبایی در فرایند چاپ می شود . چاپ با جوهر های خاص در وطن چاپ بر روی انواع کاغذ و مقوا فانتزی صورت می پذیرد. استفاده از چاپ با مرکب ها و رنگ های جذاب باعث ایجاد تمایز و شارپ بودن در محصولات چاپی می‌گردد.

چاپ رنگ پنجم یا پنتون شامل چه رنگ‌هایی است؟

چاپ افست با مرکب های خاص مثل رنگ سفید، شبرنگ و طلایی ، نقره ای ، نارنجی ، آبی فیروزه ای و دیگر رنگ‌های خاص را می‌توان به رنگ‌هایی که در فرایند چاپ استفاده می‌شود، اضافه کرد. استفاده از رنگ پنجم یا رنگ های پنتون که دارای کدهای مشخص هستند، باعث ایجاد تمایز در محصولات خاص با توجه به سفارش مشتری می‌گردد. معمولا چاپ مرکب سفید (مرکب گچی) در افست کمتر استفاده می شود و برای چاپ با مرکب سفید از روش سیلک اسکرین استفاده می‌شود. در چاپ سیلک اسکرین برای چاپ تصاویر از توری که در قابی قرار داده شده، استفاده می‌شود. طرح دلخواه روی این توری تصویر شده و سپس قسمت‌هایی که رنگ نباید از آنها عبور کند توسط ماده مسدودکننده پوشانده می‌شود. نهایتا طرح دلخواه توسط غلتک با فشار روی سطح چاپ می‌گردد.


نمونه کار چاپ رنگ پنجم  


با دوستان اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *