منو

چاپ انواع کاغذ های فانتزی

جنس کاغذ در تولید محصولات چاپی بسیار مهم است. برای انجام چاپ از انواع مختلفی از کاغذ و مقوا استفاده می‌شود. در وطن چاپ، چاپ روی کاغذ و مقوای فانتزی خاص برای تولید با کیفیت انواع محصولات چاپی صورت می‌گیرد.

جنس کاغذ در تولید محصولات چاپی بسیار مهم است. برای انجام چاپ از انواع مختلفی از کاغذ و مقوا استفاده می‌شود. در وطن چاپ، چاپ روی کاغذ و مقوای فانتزی خاص برای تولید با کیفیت انواع محصولات چاپی صورت می‌گیرد. با توجه به نوع محصول و کاربرد آن می‌توان کاغذ با کیفیت و مناسب آن را انتخاب کرد. چاپ روی کاغذ و مقوای خاص فانتزی باعث تمایز محصول نسبت به سایر محصولات و بالا رفتن کیفیت چاپ می‌گردد. وطن چاپ آماده قبول انواع سفارشات شما و انجام چاپ روی کاغذ و مقوای خاص می‌باشد.

چاپ روی کاغذ و مقوای فانتزی شامل چه مواردی است؟

در وطن چاپ، برای چاپ روی کاغذ و مقوای فانتزی، از کاغذها و مقواهای زیر استفاده می‌شود:
• چاپ روی انواع کاغذ فابریانو: یک سمت مقوای فابریانو راه راه و سمت دیگر آن بدون برجستگی است. این مقوا ضخیم و مقاوم بوده و برای انجام انواع کارها مناسب است. مقوای فابریانو در گراماژها و رنگ‌های مختلف وجود دارد و کاربرد فراوانی در طراحی و نقاشی دارد. برای طراحی جلد و انواع کارت‌ها و تولید محصولاتی که نیاز به استحکام و کیفیت بالا دارند، از مقوای فابریانو استفاده می‌شود.
• چاپ کاغذ کتان بافت دار: کاغذ کتان بافت دار یا کاغذ کهلر در سطح خود دارای بافت‌هایی به صورت شیارهای عمودی و افقی است. این نوع کاغذ به دلیل وجود بافت و طرح در سطح آن، خاص بوده و برای تولید بسیاری از محصولات از آن استفاده می‌شود. برای چاپ انواع محصولات مثل کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و ست اداری، گواهینامه ها کاغذ کتان بافت دار کاربرد دارد.
• چاپ مقوای کارتی (شومیز): یکی دیگر از انواع مقوا که برای چاپ روی کاغذ و مقوای خاص از آن استفاده می‌شود، مقوای کارتی است. از نوع مرغوب و با کیفیت این مقوا برای چاپ کارت ویزیت یا برای جلد کتاب ، پوشه ها ، کارتکس ، فرم های که باید روی آن با خودکار نوشت استفاده می‌شود. مقوای کارتی یا شومیز دارای پنج رنگ بوده و در مراکز چاپ و انتشارات کاربرد فراوانی دارد.
• مقوایی امباس : این نوع محصول با فشار غلطک بر روی کاغذ و مقوا طرح های خاص ایجاد کرد ، مانند طرح چرم ، طرح درختی و … که بر روی تمامی کاغذ ها و مقواها گلاسه ، ایندربرد ، تحریر و کرافت قابل انجام است .
• چاپ روی کاغذ مومی و پوستی : چاپ کاغذ مومی در رستوران‌ها و سایر اقلام و کاغذ پوستی در مواردی چون بسته بندی ، کاغذ کادو ، بسته بندی و نقشه کشی کاربرد دارد. کاغذ مومی کاغذی است که برای ساخت آن از پارافین یا موم استفاده شده و به این وسیله دارای مقاومت در برابر رطوبت است. کاغذ پوستی کاغذی است که ظاهر آن به گونه‌ای است که نور را از خود عبور می‌دهد.
• چاپ کاغذ کرافت : كاغذ كرافت كاغذی است با رنگ طبيعی قهوه ای (شکلاتی ) كه در تولید اقلام چاپی ، كارتن و صنعت بسته بندی كاربرد فراوانی دارد که به دليل قيمت مناسب كاغذ و تجدید پذیر بودن آن از محبوبيت زیادی برخوردار است .


نمونه کار چاپ کاغذ های فانتزی  


با دوستان اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *